Всесвіт

NASA могло помітити ознаки життя на Венері ще 42 роки тому

NASA втратило шанс зробити відкриття століття - якби дослідження почалися тоді, то сьогодні ми б точно знали, чи населена Венера.

Якщо життя дійсно існує на Венері, то NASA могло б вперше виявити його ще в 1978 році. Але зроблене 42 роки тому відкриття пройшло повз увагу.

Image by Pixabay

14 вересня 2020 року група вчених зробила сенсаційну заяву в журналі Nature Astronomy: за допомогою телескопів вони виявили в атмосфері планети фосфін – токсичний газ, який вважається можливою ознакою інопланетного мікробного життя.

Це відкриття змусило людей на якийсь час забути про Марс і пошуки життя на ньому, а також про супутники Юпітера і Сатурна, де теж можливе існування життя.

Венера – гаряча і отруйна планета. Тому вона довгий час вважалася надто негостинною для життя. Але днями, копаючись в архівах NASA, біохімік Ракеш Могул з Каліфорнійського політехнічного університету в Помоне і його колеги виявили, що фосфін був виявлений на Венері зондом Pioneer 13 ще в грудні 1978 року. «Коли вийшла стаття, я відразу подумав про традиційні мас-спектри, – каже Могул. – Ми відразу ж почали шукати в старих даних з’єднання фосфору».

Дані в 1978 році були отримані за допомогою Великого зондового нейтрального мас-спектрометра (LNMS) – одного з декількох приладів, які занурилися в атмосферу Венери в рамках місії Pioneer 13.

Спускаючись на парашуті, зонд збирав дані і відправляв їх на Землю. Коли вчені вперше поділилися результатами, вони не звертали увагу на з’єднання на основі фосфору, такі як фосфін. Тоді дослідники зосередилися на інших хімічних речовинах. А даремно.

Команда Могул повторно вивчила ці дані й виявила ознаки фосфіну. Вчені також знайшли докази наявності в атмосфері Венери атомів фосфору.

LNMS не був розрахований на пошук фосфіноподібних з’єднань, і йому було важко відрізнити газ від інших молекул, що мають схожі маси. Але тепер учені знайшли інформацію про наявність в атмосфері сусідньої планети якоїсь молекули, що має ту ж масу, що і фосфін, причому в кількостях, які відповідають рівням, описаним в статті Nature Astronomy.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button