Земля

У Чорнобилі почнуть проводити велоекскурсії

Всі любителі екстремального туризму зможуть не просто відвідати зону відчуження Чорнобильської АЕС, а покататися там на велосипеді.

В уряді заявили про нову програму розвитку туристичного потенціалу зони відчуження в районі Чорнобильської атомної електростанції. Тепер там можна покататися на велосипеді.

Державне агентство України з управління зоною відчуження (ДАЗВ), що утворилася через катастрофу на атомній електростанції у Чорнобилі, оголосило про початок проєкту по організації та проведенню в зоні відчуження велопрогулянок.

«Ми сподіваємося, що веломаршрут дозволить відвідувачам зони відчуження побачити унікальний світ Чорнобильського заповідника і зупинитися в колишніх населених пунктах, які багато років приваблюють відвідувачів своєю самобутністю»,заявив заступник голови ДАЗВ Максим Шевчук.

Протяжність веломаршруту складе понад 45 км і пролягатиме він буде від КПП «Зелений мис» через села Куповате, Новосілки, Оташів і Плютовище. Проїхатися по зоні відчуження зможуть всі бажаючі, але тільки в складі організованої групи під контролем двох супроводжуючих і машини технічної підтримки.

У мальовничих місцях маршруту будуть організовані спеціальні місця для привалу, а перед початком екскурсій в Чорнобильській зоні відчуження проведуть радіаційно-дозиметричний контроль, який гарантує безпеку поїздок для здоров’я відвідувачів — встановлені граничні допустимі зони радіоактивного опромінення точно досягнуті не будуть.

Новий веломаршрут стане частиною національного проєкту «Магніти України: Чорнобиль», в рамках якого уряд розвиватиме туристичний потенціал України в тому числі завдяки екстремальному туризму в зону відчуження, яка представляє інтерес для багатьох туристів. Про терміни початку проведення велосипедних екскурсій до Чорнобиля не повідомляється.

Натхнення: www.popmech.ru

Кнопка «Наверх»