Всесвіт

НАСА намагається вирішити проблему місячного пилу

НАСА планує знову відправити астронавтів на Місяць в 2024 році і хоче вирішити проблему місячного пилу, яка доставила безліч неприємностей попередній місячній програмі Аполлон. Вчені намагаються придумати обхідні шляхи, які необхідні для того, щоб подорож на Місяць стало звичайною справою.

Спогади про Аполлона

По-перше, є кілька історичних свідчень, що стосуються безпечних приземлень людей на Місяць, починаючи з найпершої посадки на Місяць в липні 1969 року. Як сказав технічний командир місячного модуля «Орел» Ніл Армстронг, «при спуску менш ніж 100 футів від поверхні видимість стала сильно погіршуватися через шар рухомого пилу».

НАСА пытается решить проблему лунной пыли

Перше, що здивувало астронавтів, це сильний сморід на супутнику. Звичайно, на поверхні вони нічого не відчували, але ось скафандри наскрізь пропахли. Виявилося, що справа у місячному пилу, який прилип на взуття, одяг і навіть руки. Для багатьох він нагадував відпрацьований порох. Але ніхто не може точно сказати, чому виникли саме ці асоціації.

Аналогічно описує примісячення і Піт Конрад, командир Аполлон-12. Пізніше він згадував, що

«пил заважала настільки, що він не міг визначити, що перебуває під апаратом: кратер або пагорб».

Кілька наступних командирів місії Аполлон відзначили аналогічні побоювання.

НАСА сподівається застосувати досвід місій Аполлон до майбутньої програми. Проаналізувавши дані, дослідники прийшли до двох висновків: по-перше, ці екіпажі виконали велику роботу. По-друге, дані декількох посадок підтверджують ідею про те, що ми повинні дати майбутнім астронавтам більше інформації, щоб збільшити ймовірність успішного польоту.

Вчені додали, що якщо місячний модуль примісятиться під кутом, що перевищує 12 градусів, астронавти, можливо, не зможуть стартувати з поверхні.

Фізика ракетного вихлопу

НАСА пытается решить проблему лунной пыли

Фото: NASA

Місяць — це тіло з низькою гравітацією і безповітряним простором. При цьому фізика впливу струменя ракети на ній буде сильно відрізнятися і якщо на Землі дрібний пил практично відразу осідає з-за опору атмосфери, то на Місяці полетить далі й швидше. Цей пил і дрібні камені здатні пошкодити місячну базу, посадкові майданчики, дослідницьке обладнання та багато іншого.

За останні 20 років дослідники розробили несуперечливу картину фізики ракетних вихлопів, що обдувають місячний грунт, «але існують значні прогалини. Жоден з існуючих у цей час методів моделювання не може повністю передбачити наслідки. Проте основи зрозумілі досить добре, щоб почати розробку контрзаходів.

Космічне агентство тепер робить кроки для оцінки потенційних наслідків у місячному вакуумному середовищі, пропонуючи нові комп’ютерні моделювання, які розробляються в рамках програм НАСА.

Натхнення: v-kosmose.com

Кнопка «Наверх»