Всесвіт

Всесвіт не розширюється, а набирає масу

Більшість сучасних астрофізиків погоджуються з думкою, що Всесвіт постійно розширюється. Проте вчені досі не можуть дати точну відповідь на питання про те, чому він розширюється. Теоретично допомогти відповісти на це питання може темна енергія, яку вчені беруть за якусь незмінну енергетичну щільність, рівномірно розподілену по всьому простору Всесвіту. Але з цією версією, як виявляється, погоджуються не всі.

Дуже цікаву теорію висунув німецький фізик-теоретик і космолог Крістоф Веттер з Гейдельберзького університету, запропонувавши модель Всесвіту, яка насправді не розширюється, а швидше набирає масу.

Одним з показників, завдяки якому багато сучасних астрономів вважають, що Всесвіт розширюється, є ефект гравітаційного червоного зсуву. Тобто коли змінюється частота (простіше кажучи, будь-яких електромагнітних хвиль), що випускає окремо взяте космічне джерело світла паралельно з віддаленням цього джерела від масивних об’єктів (зразок зірок або чорних дір). Іншими словами, чим далі віддаляється об’єкт, тим довше стають його хвилі, а частота цих хвиль навпаки зменшується. При цьому даний ефект переходить в червону частину видимого спектру – звідси і його назва.

Однак нова опублікована Крістофом Веттеріхом робота пропонує інше пояснення колірного явища. Обсяг світла, яке випускається атомами, залежить від їх маси. Тобто чим важчі електрони, тим вони активніше переміщаються в просторі і сильніше випускають світло. Якщо загальна маса Всесвіту в минулому була менша, то світло, що випромінюється атомами, був би червонішим, ніж те світло, яке випромінюють ті ж самі атоми зараз.

Вчений вважає, що до поступового набору маси схильна кожна частка Всесвіту. А так як цей процес набору маси для кожної частки буде пропорційним, то виявити його просто фізично не представляється можливим, адже в даному випадку всі зміни будуть відносні один одного.

Дана теорія поки не проходила наукового рецензування, а була лише додана в найбільший безкоштовний архів електронних наукових публікацій і статей на сайті arXiv.org. Подібні радикальні ідеї, як правило, швидко знаходять своє спростування, хоча за рідкісним (мабуть, навіть дуже рідкісним) виключенням, вони можуть змінити все наше уявлення і знання про Всесвіт на даний момент.

Якщо теорія зможе знайти своє підтвердження, то вона обов’язково викличе дуже цікаві наслідки. Наприклад, піде в небуття теорія про формування Всесвіту в результаті Великого вибуху, тому що нова теорія буде мати на увазі те, що Всесвіт існував і до нього.

Натхнення: hi-news.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


3 Коментарів

  1. Чем дальше мы наблюдаем галактику , тем дальше во времени в прошлое мы ее наблюдаем, тем с большей скоростью они разлетаются, тем больше красное смещение!Ничего личного_ только бизнес!

  2. Есть известные законы физики и химии, термодинамики. Они являются Законами Природы или отражением более общих. Перенос энергии и массы происходит от больших значений в сторону меньших. Если в воду (дистиллированная вода, как условное пространство вселенной) внести химическое вещество, то вещество будет диффундировать в разные стороны (пока концентрация вещества и химический потенциал не станет одинаковым во всем объеме. Вселенная так или иначе находится в некоем пространстве (эфире). В какой-то части ее есть масса и энергия, а в другой условная пустота. При этом, возникают новые звезды, которые изучают энергию, какие-то звезды взрываются и также выделяют энергию.

  3. Мы наблюдаем расширение только по видимой материи (ее порядка 5%). И темная энергия и материя как бы не мешают расширению. Поэтому их присутствием можно пренебречь. Или темная энергия есть по сути среда , в которой идет диффузия видимой материи. Так как по формуле Эйнштейна энергия взаимосвязана с массой, то видимая энергия связана с видимой массой, не темные между собой. Но так как все в Природе взаимосвязано, то есть достаточная вероятность того, что темные масса и энергия могут конвертироваться в видимые, хотя бы ради законов сохранения энергии и массы.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button