Всесвіт

У Сонячній системі існує дві Планети Х

Астрономи знайшли натяки на існування не однієї, а відразу двох планет на околицях Сонячної системи, йдеться в статті, прийнятої до публікації в Astronomical Journal.


Ті аномалії, які ми знайшли, неможливо пояснити, якщо вважати, що ми відкрили всі планети Сонячної системи. Їх може породити планета, чиї розміри як мінімум не поступаються марсіанським. У нас немає причин сумніватися в її існуванні, так як подібний збіг в русі інших планет був би занадто вдалим, щоб бути правдою”, — розповідає Кетрін Вовк (Kathryn Volk) з університету Арізони (США), чиї слова наводить журнал New Scientist.

На початку січня минулого року колеги по Каліфорнійському технологічному інституту Майкл Браун і Костянтин Батигін оголосили про те, що їм вдалося обчислити положення загадкової “планети ікс” – дев’ятої планети Сонячної системи, віддаленої від Сонця на 41 мільярд кілометрів і яка важить в 10 разів більше, ніж Земля.

Один оборот навколо Сонця “планета ікс”, за оцінками вчених, здійснює за 15 тисяч років, тому ми поки не знаємо, де вона знаходиться, і немає жодних свідчень її існування, крім дивного характеру руху цілого ряду карликових планет і астероїдів в поясі Койпера.

Вовк і її колега Рену Малхотра (Renu Malhotra), прорахували можливі орбіти “планети ікс” півроку тому, тепер припускають, що насправді існує не один, а два таких об’єкти.

До такого висновку вчені дійшли, проаналізувавши орбіти об’єктів в різних частинах пояса Койпера і виявивши, що в ньому існує не одна, а дві групи карликових планет, чиї орбіти були незвичайним чином нахилені і витягнуті по відношенню до орбіт всіх інших мешканців околиць Сонячної системи.

Перша “популяція” карликових планет зосереджена на відстані в 40-42 астрономічних одиниць (середніх відстаней між Землею і Сонцем), а друга — на відстані приблизно 50-80 астрономічних одиниць від світила. Перша група аномалій, як відзначають вчені, пов’язана з рухом планет-гігантів та “планетою ікс” Батигіна і Брауна, друга – з ще однією щодо великої планети.

Орбіти карликових планет з другої групи викривлені не так сильно, як у представників першої “популяції”, що вказує на те, що десята планета Сонячної системи помітно менша “планети ікс”, що є або “супер-Земля”, або “міні-Нептуном”.

За розрахунками Малхотри і Вовк, маса десятої планети буде порівнянна з марсіанською, і при цьому небесне тіло буде знаходитись набагато ближче до поясу Койпера та іншим планетам Сонячної системи, ніж “планета ікс”, на відстані приблизно 65 астрономічних одиниць від Сонця. Завдяки цьому вона може бути відкрита раніше, ніж газовий гігант Брауна і Батигіна, вважають автори статті.

Але тоді виникає питання, чому астрономи досі не відкрили цю планету. Як припускають планетологи, це пов’язано з тим, що її орбіта може проходити через ту частину неба, де знаходиться яскравий диск Галактики, чиє сяйво “забиває” тьмяне світло “кузена” Марса на околицях Сонячної системи.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button