Всесвіт

НАСА опублікувало “звуки” чорної діри: їх може послухати будь-хто (відео)

Автори нової роботи зробили з астрономічних даних про чорну діру ноти, щоб об’єкт можна було послухати.

Чорна діра в центрі скупчення галактик Персей видає хвилі тиску, які, викликають брижі в гарячому газі скупчення — цю активність можна перевести в ноти. Але вони будуть приблизно на 57 октав нижче середнього рівня. Тому людина не зможе це почути.

Тепер автори нової роботи посилили цей звук і додали до нього ноти, щоб люди могли його послухати.

Така обробка ультразвуком відрізняється від будь-якої іншої, виконаної раніше, тому що автори переглянули фактичні звукові хвилі, виявлені в даних рентгенівської обсерваторії НАСА «Чандра».

Існує популярна помилка про те, що в космосі немає звуку. Воно пов’язане з тим фактом, що велика частина простору, по суті, являє собою вакуум, по якому звук не поширюється. З іншого боку, скупчення галактик містять велику кількість газу, який огортає сотні або навіть тисячі галактик всередині нього, забезпечуючи середовище для поширення звукових хвиль.

У цьому новому ультразвуковому дослідженні скупчення галактик Персея автори використовували звукові хвилі, раніше ідентифіковані астрономами. Їх витягли та зробили так, щоб їх могла почути людина.

Звукові хвилі витягли в радіальних напрямках, тобто назовні від центру. Потім сигнали ще раз синтезували в діапазоні людського слуху – для цього автори збільшили їх висоту на 57 і 58 октав.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button