Всесвіт

Зонд ” Планк” підтвердив побоювання вчених – темна енергія розірве Всесвіт

Самий таємничий і загадковий об’єкт Всесвіту – темна енергія – може розірвати Всесвіт. Все що ми знаємо сьогодні, що так ретельно і довго вивчалося астрономами: галактики, зірки, і планети – всього цього незабаром просто може не бути. Пояснення цьому лише одне – жахливий кінець еволюції Всесвіту. Отримані нові дані від космічної обсерваторії “Планк ” просто-таки збентежили вчених по всьому світу.

Зонд " Планк" підтвердив побоювання вчених - темна енергія розірве Всесвіт

Темна енергія розірве Всесвіт і Землю

На думку багатьох астрофізиків, грунтуючись на результатах останньої дослідницької роботи, наш Всесвіт може очікувати кінець. Всьому виною стане темна енергія.

Ця воістину таємнича і загадкова сила космосу всього через кілька мільярдів років може розірвати нашу планету. Хоч вчені і розглядали даний варіант розвитку Всесвіту ще кілька років тому, опубліковані в березні поточного року дані із зонда “Планк” (Європейського космічного агенства) підтвердили правильність даного припущення.

Читайте також: Всесвіт не розширюється, а набирає масу

Космічний зонд “Планк” з небаченою раніше точністю зміг виміряти космічне фонове випромінювання, яке схоже на ехо Великого Вибуху, з чого власне все і почалося багато мільярдів років тому.

Виникло воно 380 тисяч років по тому з моменту зародження Всесвіту. Температура досягає, за останніми оцінками, 2700 градусів. Матерія його складалася з вільних електронів і електрично заряджених атомних ядер. Саме тому спочатку випромінювання було таким прозорим і невловимим для наукових приладів і “око” космічних телескопів.

Останні дані тільки підтверджують жахливий кінець світу

При більш точному і ретельному розгляді вчені змогли помітити, що дана температура не є постійною і незмінною, як передбачалося раніше.

Вона знаходиться в стані постійного коливання і являє собою відбитки щільних клубків матерії, з яких власне і зародилися галактики. У мікрохвильовому фоні також зберігся даний зразок і сателіти. Саме їх космічний зонд “Планк” і зміг зафіксувати у своїй роботі. Завдяки цій інформації астрофізики нарешті змогли отримати дані про минуле нашого Всесвіту, а також її дійсний стан і масу.

Всесвіту 13810000000 років

Разом з тим вчені отримали нові дані по двох основних характеристиках космосу. Перша з них являє собою нову інформацію про вік нашого Всесвіту – 13810000000 років. Друга ж характеристика являють собою постійну Хаббла. Названа вона була на честь знаменитого американського астронома Едвіна Хаббла. Саме він в 1929 році зміг визначити, що багато галактики Всесвіту рухаються у напрямку від нашої галактики – Чумацький Шлях. Іншими словами галактики віддаляються від нас. Дана “втеча ” галактик говорить про те, що з моменту, коли стався Великий Вибух, Всесвіт постійно розширюється.

Читайте також: Тривимірна карта Всесвіту (відео)

Згідно з останніми результатами роботи космічного зонду “Планк” стало зрозуміло, що на ранній стадії швидкість розширення Всесвіту становила порядку 67,3 кілометрів за секунду. Варто відзначити, що отримана цифра схвилювала астрономів. Все тому що грунтуючись на нових даних про швидкість розширення Всесвіту, або іншими словами втечі галактик, стало зрозуміло, що сьогоднішній їх показник становить порядку 74,3 кілометрів на секунду. Різниця в даних цифрах говорить про те, що за весь час свого розширення швидкість постійно збільшувалася. Причиною даного прискорення, вважають вчені, полягає безпосередньо в силі темної енергії. Остання була відкрита астрономами ще в 90 -ті роки, грунтуючись на вибухах наднових зірок. Суть настільки екзотичної, і справді таємничої енергії і по сьогодні, незрозумілі. Однак мова може йти про силу, яка була названа Ейнштейном теорією відносності. Дана теорія була розроблена ще в 1916 році, тобто задовго до того як Хаббл відкрив так звану “втечу галактик “.

Натхнення: profi-forex.org


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button