Всесвіт

З’явилася нова формула розрахунку ймовірності існування позаземних цивілізацій

Невелика група дослідників з Каліфорнійського технологічного інституту, Лабораторії реактивного руху НАСА та середньої школи Сантьяго розробила оновлену версію старого рівняння для розрахунку ймовірного існування позаземних цивілізацій. Команда вчених завантажила свою статтю на сервер препринтів arXiv.

Протягом історії людства багато вдавалися в питання, чи існує життя на інших планетах – розумних чи інших. Протягом багатьох років вивчення Всесвіту, вчені прийшли до висновку, що ймовірність появи позаземних розвинених цивілізацій здається більш ймовірною, ніж їх відсутність. Виявлення інших систем екзопланет, багато з яких обертаються навколо зірок, які дуже схожі на Сонце.

У новій роботі дослідники розширили дослідження, проведені Френком Дрейком ще в 1961 році. Він і його колеги розробили рівняння (тепер відоме як рівняння Дрейка) для розрахунку ймовірності існування позаземних цивілізацій – з огляду на все, що було відомо про космос і астрономічні об’єкти того часу. Дослідники врахували такі змінні, як кількість передбачуваних екзопланет і зоряних систем, а також те, скільки з них можуть підтримувати життя.

Нагадаємо, рівняння Дрейка – формула, призначена для визначення числа позаземних цивілізацій в Галактиці, з якими у людства є шанс вступити в контакт.

Відтоді вчені дізналися про космос набагато більше взагалі й про обставини після Великого вибуху. У цій новій роботі дослідники взяли до уваги всі нові фактори та додали дещо ще, що не враховувався в 1961 році – ймовірність виникнення інших позаземних цивілізацій, а потім їх ненавмисне знищення. Наприклад, люди викидають парникові гази в атмосферу і це призведе до того, що Земля більше не зможе підтримувати життя.

Результатом роботи команди є не оцінка ймовірності існування позаземних цивілізацій, а нова формула, яку інші можуть використовувати для власних розрахунків.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments