Технології

Google протестував новий літаючий вітрогенератор (відео)

Підрозділ Google компанія Makani провела випробування вітрогенератора у формі кордового планера, який буде виробляти електроенергію на висоті близько 305 м від землі.

Google протестировала новый летающий ветрогенератор

Всі вітряні електростанції, конструкція яких може різнитися, працюють за загальним принципом. Повітряні потоки обертають повітряний гвинт, який, у свою чергу, приводить у рух генератор. Енергія з генератора подається на підстанцію, де проводиться стабілізація напруги. Звідти електрика поступає в енергетичну компанію, а потім перенаправляється кінцевим споживачам.

При цьому ефективність вітряних електростанцій безпосередньо залежить від швидкості вітру — чим швидше, тим більшу потужність видають станції. При цьому при швидкостях вітру нижче або вище розрахункових станції перестають працювати — в першому випадку через недостатню силу вітру, а у другому — для уникнення поломок.

Новий літаючий вітрогенератор, що розробляється Makani, буде підніматися на висоту, де вітер відносно стабільний. Апарат, виконаний у вигляді літака, буде спеціальним тросом з’єднаний з землею. Вітрогенератор, має розмах крила 25,9 метра, буде підніматися на висоту до 305 метрів.

Апарат обладнаний вісьмома невеликими генераторами, з’єднаними з повітряними гвинтами діаметром 2,3 метра кожен. Після зльоту апарат буде підніматися на робочу висоту, а потім — кружляти навколо точки прив’язки. Потужність випробуваного літаючого ветрогенаратора склала 600 кіловат.

В кінці квітня поточного року голландська компанія Ampyx Power зайнялася розробкою нового типу електростанцій, за вироблення електроенергії в яких будуть відповідати прив’язні безпілотні літальні апарати літакового типу. У 2018 році компанія планує показати прототип електростанції потужністю 250 кіловат, а в 2020-му — представити першу систему потужністю два мегавати.

Згідно з проектом Ampyx Power, нові електростанції будуть являти собою невеликі платформи. До них за допомогою висувного троса будуть прив’язуватися безпілотні апарати. Під час вітру ці безпілотники будуть злітати, причому чим сильніше будуть повітряні потоки, тим вище будуть підніматися апарати.

Набравши висоту, безпілотники будуть або облітати платформу по колу, або описувати вісімку. Одночасно апарати стануть підніматися і знижуватися, а трос при цьому буде витягатися з платформи і втягуватися назад. Барабан троса передбачається прикріпити до генератора. Таким чином втягування і витягування троса буде обертати барабан і приводити генератор.Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button