Всесвіт

НАСА подарувало вченим місячний ґрунт

НАСА подарувало вченим місячний ґрунт, який можна використовувати для подальших досліджень. Вони впевнені, що сучасні прилади дозволять дізнатися більше про склад супутника Землі.

Програма НАСА «Аполлон» включала в себе шість посадок екіпажів на Місяць в період між 1969 і 1972 роками. За цей час астронавти зібрали в сумі 382 кг місячного ґрунту і каменів. Тепер вчені мають можливість більш детально вивчити ці проби, використовуючи сучасні прилади.

«Тепер ми використовуємо інструменти, яких не існувало в часи ранніх зразків Лун, — зазначив астрохімік аналітичної лабораторії Центру космічних польотів НАСА Джеймі Елсіла. — Оскільки наші інструменти більш чутливі, ми можемо аналізувати речовини, які присутні навіть в малюсіньких кількостях. Для науки буде краще, якщо цим займуться одночасно кілька десятків вчених».

Ці зразки з місій «Аполлона» були заморожені в 60-70-ті роки і були закриті протягом півстоліття. Тепер же Елсіла очолює одну з команд, яка буде вивчати зразки місячної породи, також відомої як реголіт, щоб визначити її хімічний склад. Вчені будуть використовувати цю інформацію для кращого розуміння хімії місячної поверхні й еволюції Сонячної системи.

«На Землі немає каміння, вік яких перевищує 4 млрд років, тому нам достеменно не відомо, які процеси тут відбувалися, — зазначила науковий співробітник Барбара Коен. — Але оскільки Земля і Місяць утворилися приблизно в один час, ми можемо використовувати наші знахідки з Місяця, щоб зробити висновки про те, що сталося на Землі».

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button