Всесвіт

Астрономи подвоїли каталог повторюваних сигналів з космосу

Група астрономів виявила 25 швидких радіосплесків (ШРВ), які повторюються складним чином, повідомляє Universe today.

Астрономи спостерігали повторювані ШРВ у даних, отриманих між 2019 і 2021 роками радіообсерваторією – канадським експериментом з картографування інтенсивності водню (CHIME), розташованим у Британській Колумбії, Канада.

Відтоді, як в 2007 році був виявлений перший ШРВ, астрономи намагалися дізнатися, що виступає джерелом цього загадкового явища. До цього дня ми можемо лише здогадуватися, чому вони виникають, причому деякі дослідники стверджують, що джерелом можуть бути пульсари, нейтронні зірки зі сильним магнітним зарядом.

Нові дані, ймовірно, лише додадуть загадковості в короткостроковій перспективі. Використовуючи алгоритм, Зіггі Плеуніс, науковий співробітник з Університету Торонто і провідний автор статті, яка ще не пройшла рецензування, і його колеги виявили 25 нових повторюваних джерел при вивченні раніше створеного вибіркового каталогу ШРВ, який містить понад 500 виявлених Chime подій.

За даними Universe Today, поки що лише 29 з 1000 ШРВ, виявлених на сьогодні, були повторюваними, а це означає, що нові дані можуть майже подвоїти кількість відомих повторюваних ШРВ.

“Коли ми ретельно підрахували швидкі радіосплески і їх джерела, які повторюються, ми виявили, що тільки близько 2,6% всіх швидких радіосплесків, повторюються, — розповів Плеуніс. – Для багатьох нових джерел ми виявили лише кілька сплесків, що робить їх абсолютно неактивними. Майже такі ж неактивні, як джерела, які ми бачили лише один раз».

Багато з цих повторюваних моделей досі надзвичайно важко класифікувати, що робить їх ще більш невловимими.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button