Всесвіт

Отримані знімки планети на рекордно далекій відстані від Землі

Зонд New Horizons передав на Землю фотографії двох карликових планет, отримані його камерами на рекордній відстані – 6,12 мільярда кілометрів від нашої планети, повідомляє НАСА.

“New Horizons є піонерської місією – ми були першими, кому вдалося побачити і вивчити Плутон, ми першими проникли в пояс Койпера і почали його вивчення, і стали найшвидшим міжпланетним зондом, який коли-небудь запускало людство. Тепер нам вдалося отримати фотографії на рекордно далекій відстані від Землі і поділитися ними зі світом”,
— заявив Алан Штерн (Alan Stern), керівник місії з Південно-західного дослідницького інституту в Боулдері (США).

Таким чином, фотографії двох койперовських об’єктів — 2012 HZ84 і 2012 HE85 — побили рекорд, встановлений зондом “Вояджер-1” майже 28 років тому, в лютому 1990 року. У цей знаменний день, як розповідає НАСА, камери довгоживучої міжпланетної станції отримали знамениту фотографію Землі, “тьмяної блакитної точки”, спостерігаючи за нею з відстані приблизно в 6,06 мільярда кілометрів.

“Вояджер” утримував цей космічний рекорд 27 років – після отримання цієї фотографії камери зонда були відключені, і за наступні три десятиліття жоден космічний корабель не віддалявся на настільки великі відстані від Землі.

Зонд New Horizons зараз пройшов приблизно дві третини шляху до своєї наступної мети, карликової планети 2014 MU69, яку він досягне на початку наступного року. Кожен день зонд пролітає приблизно 1,1 мільйона кілометрів, періодично прокидаючись і отримуючи нові фотографії відносно близьких койперовських об’єктів та інших небесних тіл, а також спостерігаючи за змінами у складі та властивостях навколишньої його матерії.

Спостереження за “тінню” 2014 MU69, які вчені НАСА проводили минулого літа, показали, що це небесне тіло являє собою подвійну планету, пару з відносно великих астероїдів. Кожен з них має діаметр приблизно в 15-20 кілометрів, що робить їх аналогами Деймоса і Фобоса, супутників Марса.

Перші фотографії цієї карликової планети можуть бути отримані влітку цього року, коли New Horizons тимчасово вийде зі сплячки і перевірить роботу всіх своїх наукових інструментів. Як сподіваються вчені, ці знімки і дані допоможуть їм оптимізувати програму спостережень і зрозуміти, чи загрожує зонду небезпека на найближчих підступах до 2014 MU69.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button