Всесвіт

НАСА показало фото величезного астероїда. Він не схожий на інші, які летять до Землі (фото)

Співробітники лабораторії реактивного руху НАСА уважно відстежували об’єкт розміром з Емпайр-стейт-білдінг.

На початку лютого астероїд, довжина якого в три рази більше його ширини, благополучно пролетів повз Землю на відстані близько 1,8 млн км. Це майже в п’ять разів більше відстані між Місяцем і Землею. Вчені знали, що астероїд 2011 AG5 не зіткнеться з планетою, проте співробітники лабораторії реактивного руху НАСА уважно відстежували об’єкт. Так вони визначили його розмір, обертання, деталі поверхні і, що особливо важливо, форму.

Вчені вперше детально розглянули астероїд з моменту його відкриття в 2011 році. Тоді вони виявили об’єкт близько 500 м в довжину і 150 м в ширину. Данні про астероїд надала 70-метрова антена радара Голдстоуна на об’єкті Deep Space Network. Комплекс глибоких космічних комунікацій Goldstone (GDSCC) або обсерваторія Голдстоун — це радіолокаційна система, яка використовується для дослідження об’єктів Сонячної системи.

“З 1040 об’єктів, що наближаються до Землі, що спостерігаються на сьогодні планетарним радаром, це один з найбільш витягнутих об’єктів, які ми бачили», — пояснює Ленс Беннер, головний науковий співробітник Лабораторії реактивного руху, який допомагав проводити спостереження.
Це відрізняє об’єкт від інших.

На цьому колажі — шість спостережень планетарного радара за об’єктом 2011 AG5 через день після того, як астероїд наблизився до Землі 3 лютого. Автори та права: NASA / лабораторія реактивного руху – Каліфорнійський технологічний інститут

Радіолокаційні спостереження проводили з 29 січня по 4 лютого. Вчені зафіксували і кілька інших деталей. Так, 2011 AG5 відрізняється тонкими темними і світлими областями, які говорять про дрібномасштабні поверхні астероїда. Якби астероїд спостерігала людина, то він здавався б темним, як вугілля. Також спостереження підтвердили, що у 2011 AG5 низька швидкість обертання: повний оборот займає дев’ять годин.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button