Всесвіт

У космосі виявлено «ядерну супербульбашку»

На опублікованому космічному знімку зображена пара «ядерних супербульбашок». Одна з них має ширину більш як 4900 світлових років, а інша — понад 3500 світлових років. Обидві виходять з центру галактики NGC 3079, ймовірно, в результаті поглинання і виверження речовини її центральною чорною дірою, або внаслідок зоряного вибуху, або надшвидкого народження зірки. Бульбашкоподібна форма може бути викликана ударними хвилями і стисненням всередині більш холодного газу.

Як і інші загадкові речі, які відбуваються в космосі, ці бульбашки можуть бути потенційним джерелом високоенергетичних частинок, званих космічним випромінюванням. Вони можуть бути навіть джерелом тих космічних променів, енергія яких надто висока, щоб бути прискореними єдиною надновою. Енергії та місцезнаходження рентгенівських променів демонструють, що прискорення частинок сталося на зовнішньому краї міхура, а не в центрі галактики.

Спостереження проводилися за допомогою рентгенівської обсерваторії Chandra. Загальний час спостережень склав майже 36 годин. Дослідження може відкрити таємницю походження високоенергетичних викидів, але багато питань залишаються поки без відповіді. Наприклад, чому синхротронне випромінювання виходить тільки з нижнього меншого міхура.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button