Всесвіт

NASA показало, як виглядають сонячні затемнення на Марсі (відео)

На кожній планеті (у якої є природний супутник) нашої системи можна побачити сонячне затемнення. Ми звикли, що коли таке явище відбувається на Землі, то це означає, що Місяць може повністю або практично повністю закрити сонячний диск. Однак супутники і затьмарення на всіх планетах різні. NASA показало, як цей ефектний процес виглядає на Марсі.

NASA

Сонячне затемнення на Землі виникає, коли Місяць проходить безпосередньо між планетою-батьком і Сонцем. Ми звикли до того, що наш супутник може перегородити Сонце так, що ми або зовсім не побачимо зірку (повні затемнення), або тільки її кільце (кільцеві), або якусь маленьку частину (часткові).

Однак на Марсі можна спостерігати тільки два типи затемнень: часткове і кільцеве. І ніколи повне. Вся справа в супутниках Червоної планети — Фобосі і Деймосі. Вони обидва занадто малі, щоб повністю перекрити сонячний диск.

Деймос менше Фобоса і знаходиться далі, він здається крихітним і темним, повільно «пливучи» між Сонцем і Марсом. Фобос більший, ближче і менш регулярний у створенні ефектного силуету на тлі Сонця.

Завдяки камері Mastcam, яка встановлена на марсохід NASA Curiosity, будь-хто може подивитися, як же виглядають сонячні затемнення на Марсі. А Кевін Гілл, учений-любитель, використовував ці дані і створив відео затемнень в реальному часі для обох марсіанських місяців, тому тепер ви можете побачити цей процес у русі.

Затемнення Фобоса 4 квітня 2020:

Затемнення Деймоса 28 березня 2020:

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments