Всесвіт

NASA показало панораму Марса під час посадки Curiosity в 2012 році

Панорамне зображення гірського хребта на Марсі, зроблене ровером NASA Curiosity, забезпечує широку перспективу ключових об’єктів, які були відвідані з часу посадки автоматичної лабораторії, і підноситься над довкіллям.

Вид з хребта Віра-Рубін на північному фланзі гори Шарп охоплює більшу частину 18-кілометрового маршруту, який ровер Curiosity подолав з посадкового майданчика в 2012 році всередині Кратера Ґейл. Один пагорб на північному обрії знаходиться приблизно у 85 кілометрів, але поза кратером. Гора Шарп розташована посередині Кратера Ґейл, який становить 154 кілометри в діаметрі.

Щоглова камера Curiosity зробила складові зображення панорами три місяці тому, в той час як ровер зупинився на північному краю хребта Віра-Рубін. Місія згодом наблизилася до південної околиці хребта і оглянула кілька місць виходів уздовж шляху.

Минулого тижня команда Curiosity на Землі отримала безліч нових зображень від ровера через ретранслюючу радіостанцію NASA MAVEN-орбіталь. Команда готується відновити використання Curiosity для отримання порошкоподібних зразків гірських порід, які будуть аналізуватися лабораторними приладами всередині ровера.

Команда ровера має намір доопрацювати Curiosity для роботи на хребті Віри-Рубін, перш ніж відправитися в підрозділ Clay. Відновлення використання свердла вимагає підприємливого обхідного шляху для механічної проблеми, що виникла в кінці 2016 року, що призвело до зупинки дрилі. Двигун в свердлі більше не працює надійно. Обхідний шлях, який ретельно оцінюється на тестовому ровері в JPL, не використовує точки стабілізатора. Він переміщує свердло вперед, трохи розширене, рухом роботизованої руки.

Більшість даних Curiosity протягом багатьох років були передані на Землю NASA Mars Reconnaissance Orbiter (MRO) і орбітальним апаратом Mars Odyssey, які літають майже на круглих полярних орбітах, що проходять через Curiosity приблизно в один і той же час кожен день.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button