Всесвіт

Фотографії деталей марсіанського рельєфу від марсохода К’юріосіті

НАСА представило короткий опис двох зображень, отриманих марсоходом К’юріосіті. Перше фото це осадові породи на дні марсіанського озера. Друге – пагорби і пласти порід на схилі гори Шарпа неподалік від місцевості Дарвін.

14-12-14-foto-600x438-2

Ознаки осадових порід на дні марсіанського озера

Ці рівномірно шаруваті гірські породи, сфотографовані щогловою камерою (Mastcam) марсохода К’юріосіті, являють собою структуру типових озерних осадових донних відкладень недалеко від того місця, де потік води впадав у озеро.

Зображення 1 об’єднує кілька кадрів, отриманих правим об’єктивом камери Mastcam 7 серпня 2014, на 712-й марсіанський день (сол) роботи К’юріосіті на Марсі. Воно показує оголення порід у краю Hidden Valley (Прихованої Долини), які можна побачити на дні долини. Це зображення охоплює приблизно 5 футів (1,5 метра). Кольори зображення трохи змінені, щоб показати, як породи будуть виглядати в умовах земного денного освітлення. До ілюстрації додана масштабна лінійка довжиною 50 сантиметрів (близько 20 дюймів).

[ads2] Це приклад товстошарового рівномірно стратифікованого типу гірських порід, які формуються стратиграфічним чином під поперечними пластами пісковиків, що вважаються древніми річковими відкладеннями. Наявність цих порід пояснюється опадонакопиченням в озері в частині дельти або на її початку, де шлейфи річкових наносів опускалися з товщі води на дно озера.

14-12-14-foto-600x337-1

Пагорби і пласти порід на схилі гори Шарпа неподалік від місцевості Дарвін

Зображення 2 від щоглової камери (Mastcam) К’юріосіті показує вражаючі пагорби і шари порід на більш низькому схилі гори Шарпа.

Читайте також: На Марсі виявлені руїни космічної станції (фото)

Це мозаїка зі знімків, зроблених на 387-й марсіанський день служби ровера на Марсі (7 вересня 2013 року). Марсохід знаходився недалеко від пункту зупинки під назвою Дарвін на шляху із затоки Йеллоунайф до гори Шарпа. Кольори були скориговані, щоб показати краєвид таким, яким би він виглядав при денному освітленні на Землі.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button