Всесвіт

NASA показало, що сталося з величезною озоновою дірою в 2021 році

НАСА опублікувало нове відео. На ньому видно, як величезна озонова діра над Антарктидою зросла за 2021 рік.

У новому відеоролику НАСА показала, як гігантська озонова діра над Антарктидою збільшилася в розмірах цього року, встановивши новий рекорд. Зараз її площа порівнянна з територією Північної Америки. Очікується, що цього року діра закриється не раніше кінця листопада.

Холодна зима в Південній півкулі й можливі ефекти глобального потепління призвели до того, що діра збільшилася до колосальних розмірів — зараз вона займає площу у 24,8 млн км2. На відео можна помітити, як виснажується озоновий шар. За ці процесом спостерігають три супутники – Aura, Suomi-NPP і NOAA-20, їх дані використовують НАСА і Національне управління океанічних і атмосферних досліджень США.

У НАСА відзначили, що якби не набув чинності Монреальський протокол, озонова діра була б більше приблизно на 4 млн км2. Його розробили в 1987 році з метою захисту озонового шару за допомогою зняття з виробництва деяких хімічних речовин, які руйнують озоновий шар. Коли країни підписували протокол, вчені припускали, що озоновий шар відновиться до 2060 року. Але цей процес відбувається набагато повільніше, ніж очікувалося.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button