Всесвіт

Місяць можливо розколюється на частини

Вчені завжди вважали, що Місяць занадто малий для того, щоб підтримувати справжню геологічну активність, а його надра охололи давним-давно, а останні вулкани згасли ще 100 мільйонів років тому. Але, схоже, вони помилялися, бо наш супутник розколюється на частини.

На видимій стороні Місяця виявили сліди зовсім недавніх геологічних процесів, які тривають і зараз. Тепер вчені припускають, що геологічна активність на видимій стороні Місяця може бути результатом катастрофи на звороті.

Причиною геологічної і тектонічної активності на Місяці на думку вчених, може бути удар астероїда, який створив гігантський кратер Південний полюс — Ейткен.

Геологи Пітер Шульц з Університету Брауна в США і Адомас Валантінас з Бернського університету в Німеччині, використовуючи дані спостережень американського зонда Lunar Reconnaissance Orbiter, виявили понад 500 недавньої тектонічної активності.

Вчені пов’язують триваючу геологічну активність на видимій стороні Місяця з катастрофою, що сталася на її темній стороні.

Південний полюс — Ейткен, найбільший ударний кратер у всій Сонячній системі і його розміри перевищують 2000 кілометрів у поперечнику.

Нова гіпотеза полягає в тому, що удар астероїда струсонув Місяць аж до самого його ядра, створивши з протилежної видимої сторони глибокі тріщини, заповнені розплавленою магмою.

Тектонічна активність на місяці, може говорити про те, що зараз триває розповсюдження цих тріщин і магми в результаті чого Місяць “тріщить по швах”.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button