Всесвіт

НАСА показало унікальне явище на поверхні магнетару

Астрономи вперше спостерігали унікальне явище на поверхні ізольованої нейтронної зірки-злиття двох рентгенівських плям різного розміру. Результати дослідження публікує The Astrophysical Journal Letters.

Телескоп (Neutron star Interior Composition Explorer, Дослідник внутрішнього складу нейтронних зірок НАСА) вперше спостерігав злиття рентгенівських плям в кілька мільйонів градусів на поверхні магнетара, наднамагніченного зоряного ядра розміром не більше міста.

“NICER відстежив, як три яскраві, що випускають рентгенівські промені гарячі точки повільно блукали по поверхні об’єкта, а також зменшувалися в розмірах, забезпечуючи найкраще уявлення про це явище,- розповідає Джордж Юнес, дослідник з Університету Джорджа Вашингтона в прес — релізі Центру космічних польотів імені Годдарда НАСА – найбільша пляма в кінцевому підсумку злилася з меншою. Раніше ми такого не спостерігали”.

Унікальний набір спостережень допоможе вченим краще зрозуміти взаємодію між корою і магнітним полем цих екстремальних об’єктів, відзначили в НАСА.

На графіку нижче показані 37-денні зміни в піковому рентгенівському випромінюванні зірки SGR 1830, які спостерігав NICER. На цьому графіку фаза обертання зірки просувається зліва направо, а виміряна енергія показана вертикально. Зелені, жовті та червоні ділянки означають області, які виробляють найбільшу кількість рентгенівських променів, і вважаються гарячими точками магнетару. Вони змінюються за інтенсивністю і положенням відносно один одного з плином часу.


Надано: НАСА / NICER / G. Юнес та ін 2022


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button