Земля

Відкриті унікальні людські гени, яких немає у приматів

Група студентів-дослідників знайшла гени людини, які не є загальними для жодного іншого виду приматів.

Image @sciencephotolibrary from Canva

Група студентів з коледжу кримінального правосуддя Джона Джея виявила у людини гени microRNA, яких немає у приматів. Автори вважають, що вони відіграли важливу роль в унікальній еволюції людського виду.

Автори досліджували три сімейства генів microRNA на 21-ї хромосомі. Команда використовувала інструменти вирівнювання генома для порівняння інформації про ДНК між людиною та шимпанзе. Автори просканували нові генетичні елементи, унікальні для людей.

В результаті вони з’ясували, що починаючи з найменшої хромосоми людини – хромосоми 21 – була велика область унікальною для людини ДНК, вона називається 21P11.

Автори припустили, що ця область генома людини істотно відрізняється від інших приматів. Згідно з аналізом, ці зміни передували розбіжності неандертальців і сучасних людей.

У генів також немає варіацій, заснованих на послідовності, в межах сучасної людської популяції. Тому команда припустила, що гени microRNA, виявлені в цьому регіоні, ймовірно, еволюціонували відтоді, як лінії шимпанзе і людини розділилися. Це сталося десь 7 млн років тому. Тому гени є специфічними для людей.

“Незважаючи на те, що у нас майже 99% послідовностей ДНК збігається з шимпанзе, ми надиво різні організми. Невеликі посттранскрипційні регуляторні елементи, такі як microRNA, недооцінюються, і часто дослідники неправильно їх розуміють, коли трактують наші генетичні відмінності”, – говорить Хосе Гальван, студент-дослідник.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button