Земля

Кратер від метеорита в Гренландії з’явився через мільйони років після вимирання динозаврів

Гігантський ударний кратер в Гренландії утворився через кілька мільйонів років після того, як динозаври вимерли. Це кладе край припущенням про те, що метеорит впав вже після появи людей.

Автори нової роботи зібрали піщинки і камені з ударного кратера Гайавата і з’ясували, що він набагато старший моменту, коли люди почали населяти Землю. Його вік становить приблизно 58 млн років.

Раніше дослідники з Інституту GLOBE Копенгагенського університету виявили ударний кратер Гайавата на північному заході Гренландії. Вони не знали, коли сталося падіння метеорита, тому цей факт став предметом великої кількості суперечок і теорій. Було невідомо, чи міг астероїд врізатися в Землю всього 13 тис.років тому, коли люди вже давно населяли планету і чи міг його вплив стати причиною майже 1 000-річного періоду глобального похолодання, яке називають молодший Дріас.

Автори нової роботи з’ясували, що ці події не пов’язані між собою:

“Зрозуміти, коли утворився кратер, було дуже важким завданням. Дві лабораторії в Данії та Швеції, використовуючи різні методи датування, прийшли до одного і того ж висновку. Тому я переконаний, що ми визначили фактичний вік кратера”, – говорить Майкл Сторі, співробітник Музею природної історії Данії.

Автори досліджували кристали мінералу циркону – за допомогою них можна дізнатися про різні події в історії Землі. Датування кристалів циркону – це один з двох методів, який використовували дослідники.

Датування кристалів циркону – це один з двох методів, який використовували дослідники.

Вчені вважають, що падіння метеорита Гайавата викликало багато руйнувань і, можливо, навіть вплинуло на клімат. Але поки переконливих доказів того, що ця подія порушила глобальний клімат, як і раніше немає. Датування кратера дозволяє дослідникам перевірити різні теорії і краще зрозуміти, як метеорит вплинув на історію розвитку Землі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button