Технології

NASA представляє крила-трансформери для літаків

Незважаючи на всі досягнення в сфері авіаконструювання і успіхи в космічній галузі, людям досі не вдавалося винайти крило літака з ідеальними аеродинамічними характеристиками. Агентство NASA виправляє ситуацію.

16-11-14-foto-cikavosti500x339-1

Якби повітряному судну доводилося літати тільки по прямій рівній лінії, то існуючі крила відповідали б усім вимогам. Але літаки злітають, йдуть на посадку, набирають і скидають висоту – всі ці дії вимагають від крил певних особливостей. Проблему намагалися вирішити за допомогою закрилків (спеціальні пристрої на крилі літака, що використовуються для регулювання його несучих властивостей), але швидко зрозуміли, що цей метод далеко не ідеальний. Дана технологія не додає крилам ефективності, якщо мова йде про подолання опору, до того ж політ стає дуже гучним.

[ads2] NASA представило програму “Авіація на основі принципів екологічної відповідальності”, в рамках якої будуть розроблятися і проводитися випробування технологій, покликаних підвищити паливну ефективність повітряного судна і знизити шум під час перельоту. Уже зараз на базі льотно-дослідницького центру ім. Н. Армстронга проходять випробування літака, забезпеченого новітніми крилами-трансформерами.

Читайте також: Які літаки будуть через 10 років

Методика, реалізована в цьому проекті, називається FlexFoil. Автором виступає компанія Flexsys з Енн-Арбор (Мічиган). Трансформери кріпляться до задньої частини крила і підлаштовуються під умови польоту, покращуючи аеродинамічні характеристики всього літака.

Роботи проводились на літаку Gulfstream III. Для випробувань на повітряному судні замінили закрилки, що мають довжину 5,7 метра, новою системою. У компанії Flexsys стверджують, що крила-трансформери підійдуть для абсолютно будь-якого літака. Інноваційна технологія не тільки зробить повітряні судна легшими і тихішими, але і дозволить заощадити мільйони на паливі.

Натхнення: innoros.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button