Технології

Влада Дубая розкрила терміни і деталі запуску літаючого таксі в місті

Влада емірату планує запустити новий вид транспорту до 2026 року.

Шейх Мохаммед бін Рашид Аль Мактум-Емір Дубая і прем’єр-міністр ОАЕ — оголосив у своєму Twitter, що уряд емірату «затвердив дизайн станцій літаючого таксі, які почнуть працювати на території міста протягом трьох років». Свою публікацію правитель Дубая супроводив рекламним відео-роликом, що демонструє роботу повітряного таксі.

Проект повітряного таксі в Дубаї. Відео: His Highness Sheikh Mohammed bin Rashid Al Maktoum

Як повідомляє The Associated Press, Ахмед Бахрозян – генеральний директор агентства з ліцензування управління доріг і транспорту Дубая — розкрив в ефірі місцевої радіостанції подробиці проекту. За словами чиновника, в цей час створення аеротаксі тільки починається, і уряд емірату ще не вибрав постачальника машин, які будуть використовуватися в Дубаї.

Бахрозян повідомив, що місто планує будівництво чотирьох станцій повітряного таксі: біля Міжнародного аеропорту Дубая, в центрі міста, біля штучного острова Пальма Джумейра і пристані для яхт. Кожна станція складатиметься з двох стартових майданчиків і чотирьох зарядних пристроїв для літаючого електротранспорту вертикального зльоту (eVTOL).

За словами Бахрозяна, на першому етапі влада емірату почнуть використовувати пілотовані апарати. Літаюче таксі буде являти собою машину з “водієм” і чотирма пасажирами. Раніше влада Дубая розглядали можливість використання автономного транспорту, але він все ще проходить випробування.

Бахрозян додав, що за оцінками вартість поїздки в літаючому таксі буде порівнянна зі звичайною поїздкою по місту на лімузині. Це приблизно на 30% дорожче звичайного таксі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button