Всесвіт

Загадку троянських астероїдів Юпітера нарешті розгадали

У новій статті дослідники представили механізм, який пояснює спостережувану асиметрію двох троянських скупченнях Юпітера. Результати опубліковані в журналі Astronomy & Astrophysics.

Міжнародній групі вчених вдалося пояснити чисельну асиметрію троянських скупчень Юпітера L4 і L5. Обидва містять понад 10 000 астероїдів, які обертаються навколо газового гіганта навколо Сонця. Протягом десятиліть вчені знали, що в скупченні L4 набагато більше астероїдів, ніж у L5. Однак причина цієї загадкової асиметрії залишалася невідомою.

У новому дослідженні вчені представили механізм, який пояснює спостережувану асиметрію двох троянських скупченнях Юпітера. В рамках дослідження вони створили модель, яка імітує орбітальну еволюцію газового гіганта, викликану планетарною орбітальною нестабільністю в ранній Сонячній системі.

У якийсь момент він з високою швидкістю мігрував у бік Землі. Саме це змінило стабільність найближчих скупчень астероїдів і призвело до того, що в L4 приблизно в 1,6 раза астероїдів, ніж в скупченні L5.

“Можливість успішно змоделювати подію на ранній стадії розвитку сонячної системи і застосувати ці результати до сучасних питань знадобляться і в інших дослідженнях», — підсумовують вчені.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button