Всесвіт

НАСА сфотографувало китайський марсохід Zhurong з орбіти (фото)

Фахівці місячної і планетарної лабораторії Університету Арізони опублікували знімки китайського марсохода Zhurong з орбіти планети.

Камера HiRISE, встановлена на борту розвідувального супутника Mars Reconnaissance Orbiter, сфотографувала Китайський марсохід Zhurong з висоти 288 км. На знімку неможливо розгледіти деталі і пристрій самого апарату, проте можна оцінити той шлях, який він виконав по незнайомій планеті.

Фото: LPL, Університет Арізони

Марсохід виглядає як крихітний блакитний об’єкт, який самотньо повзе на тлі піщаних пейзажів рівнини Утопія. Камера зафіксувала сліди, залишені дослідницьким апаратом: дві паралельні лінії звиваються на курній землі.

Вчені також широкий панорамний знімок, на якому видно весь шлях, який виконав Zhurong по Марсу з моменту. З 14 травня 2021 року апарат пройшов вже близько 1,5 км.

Zhurong, названий на честь китайського бога вогню – китайський апарат для дослідження Марса. Марсохід вже завершив основну наукову програму, але продовжує досліджувати рівнину Утопія. Раніше повідомлялося, що китайські вчені на основі даних, отриманих Zhurong, припустили, що мільярди років тому Утопія являла собою древній океан.

HiRise (High Resolution Imaging Science Experiment) — камера, встановлена на борту космічного апарату Mars Reconnaissance Orbiter. Можливості камери дозволяють робити фотографії з високою роздільною здатністю (до 30 см на піксель).


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button