Всесвіт

Планетологи знайшли органіку на кометі Чурюмова-Герасименко (фото)

Дослідники виявили безліч складних органічних сполук при аналізі даних, отриманих місією “Розетта”. Відкриття підтверджує, що комети могли запустити розвиток життя на Землі.

У своїй роботі, опублікованій в Nature Communications, планетологи проаналізували дані, отримані мас-спектрометром, розміщеним на борту космічної станції «Розетта». Їм вдалося ідентифікувати ряд складних органічних молекул, які раніше ніколи не знаходили на кометах.

Дослідники пояснюють, що, коли комета Чурюмова-Герасименко досягла свого перигелію, найближчої до Сонця точки, вона стала дуже активною. Льоди, що сублімуються, створювали потік водяної пари, який захоплював за собою частинки пилу. При цьому під дією сонячних температур вони нагрівалися до високих температур, недосяжних на поверхні.

З використанням мас-спектрометра “Розетта” проаналізувала склад розігрітих частинок. Завдяки високій точності датчиків вченим вдалося виявити складні молекули, які раніше залишалися прихованими в пилу.

“Ми знайшли, наприклад, нафталін, який відповідає за характерний запах однойменного порошку. А ще ми знайшли бензойну кислоту, натуральний компонент пахощів. Крім того, ми ідентифікували бензальдегід, широко використовуваний для надання мигдалевого смаку продуктам харчування, і багато інших молекул”, – говорить Нора Ханні, дослідник з фізичного інституту Бернського університету

Крім ароматних молекул на кометі також виявили багато речовин з пребіотичної функціональністю, додають вчені. Це, наприклад, формадид. Такі сполуки є важливими проміжними продуктами в синтезі біомолекул (наприклад, цукрів або амінокислот).

Дослідники вважають, що відкриття підтверджує гіпотезу про можливе космічне походження вуглецевого життя на Землі. Комети, які стикалися з нашою планетою, могли занести органічний матеріал.

Комета Чурюмова-Герасименко. Зображення: ESA / Rosetta/NAVCAM, CC BY-SA IGO 3.0

“Розетта” – дослідницька місія Європейського космічного агентства. Космічна станція була запущена в 2004 році і провела понад два роки (з 2014 по 2016 роки) на орбіті комети Чурюмова — Герасименко.

Дані, зібрані місією, вже призвели до ряду наукових відкриттів, але вчені продовжують аналіз.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button