Наука

Вчені встановили, що миші здатні впізнавати предмети по фотографії

Вважалося, що тільки високорозвинені тварини, такі як птахи або примати, здатні зіставляти зображення і тривимірні об’єкти. Дослідники з Флоридського Атлантичного університету показали, що миші також здатні впізнавати предмети, які раніше бачили на фотографіях. Результати дослідження опубліковані в Scientific Reports.

Image by Alexas_Fotos from Pixabay

У перший день експерименту дослідники показували мишам зображення різних предметів, наприклад, шахової фігури або невеликої стопки кубиків Lego. Наступного дня зображення замінювали на реальні предмети. Причому один з предметів відповідав тому, зображення якого показували в перший день, а другий – був новим.

Вчені встановили, що майже всі миші починали вивчати новий предмет. Це, на думку дослідників, підтверджує, що піддослідні тварини розуміли, що бачать щось знайоме, хоч і в незвичному вигляді.

Результати експерименту підтвердилися незалежно від ракурсу зйомки, симетрії, композиції і зміни кольору або яскравості фотографії.

Схема експерименту. Зображення: Флоридський Атлантичний університет

Крім того, вчені встановили, що, як і у людей, у мишей використовується гіпокамп для зіставлення еквівалента двовимірного і тривимірного об’єкта. Дослідження показало, що здатність пам’ятати зображення, необхідна для впізнавання об’єктів, залежить від активності нейронів в області C1 дорсального гіпокампу. При впливі на цю область миші втрачали здатність до зіставлення зображень об’єктам.

“Наше дослідження ставить під сумнів уявлення про обмежене сприйняття мишей, що робить їх непридатними для моделювання людської пам’яті та візуального сприйняття”, — говорить Роберт Стакман, професор неврології. – Вони також спростовують думку про те, що розпізнавання на підставі впізнавання не залежить від гіпокампу».

Вчені відзначають, що здатність встановлювати еквівалентність зображення об’єкту вважалася визначальною здатністю приматів. Результати дослідження показують, що такі когнітивні здібності є і у мишей.

«У сукупності наші результати дають переконливі докази того, що миші — можуть виступати в якості моделі для дослідження складних аспектів візуального сприйняття і розпізнавання ссавців більш високого порядку», — додає Стакман.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button