Всесвіт

NASA скоротить фінансування МКС на користь Марса

Керівництво американського аерокосмічного агентства NASA заявило про необхідність скорочення фінансування Міжнародної космічної станції до 2024 року і спрямовування цих коштів на розробку програм по підготовці людини на Марс.


«МКС для NASA – дуже серйозне питання. Ми збираємося продовжити фінансування її роботи до 2024 року, після чого почнемо перенаправляти ці кошти на підготовку пілотованого польоту на Марс», — прокоментувала головний науковий співробітник агентства Еллен Стофен.

Припинення фінансування станції з боку США може означати її кінець, тому сценарії її списання опрацьовуються вже зараз. Так, відповідно до одного з варіантів, МКС можна буде поховати на так званому кладовищі космічних кораблів – віддалених водах Тихого океану. На тутешньому дні спочиває чимало затоплених відпрацьованих космічних апаратів, ступенів ракет і інших уламків, у тому числі і російської станції «Мир», які і не згорілих в атмосфері.

«МКС величезна. Розміром з футбольне поле, тому найбільш вірогідним сценарієм буде її занурення у води Тихого океану», — говорить Стофен.

Є і ще один варіант. Після припинення державного фінансування МКС можна буде віддати (продати) якій-небудь приватній компанії (або відразу декільком компаніям), яка буде використовувати її для комерційних польотів.

Крім того, слід пам’ятати, що МКС належить кільком країнам, які її створювали, тому можливий варіант, коли від використання можуть відмовитися тільки США і станція продовжить самостійну роботу без модулів американського аерокосмічного агентства.

Міжнародна космічна станція почала експлуатуватися з 20 листопада 1998 року. Вона являє собою багатоцільовий дослідний космічний комплекс. У проекті МКС беруть участь 14 країн: Росія, США, Франція, Іспанія, Італія, Бельгія, Німеччина, Данія, Швейцарія, Швеція, Нідерланди, Норвегія, Японія і Канада.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button