Всесвіт

Поверхню Марса показали в найвищій якості (фото)

Європейське космічне агентство показало “зморшкувату” поверхню Червоної планети. Знімок зробив апарат Mars Express.

На фотографії, зробленій стереокамерою високої роздільної здатності (HRSC) на орбітальному апараті Mars Express, видно частини величезного вулканічного плато Thaumasia Planum. Висота найвищих ділянок – від 4 500 м. Вчені вважають, що вони мало змінилися відтоді, як вони сформувалися майже чотири мільярди років тому. Таким чином, по знімку можна зрозуміти, як Марс виглядав в перші дні після утворення планети.

Вчені вважають, що плато сформовано як деформацією планетарної кори, так і потоками води в минулому. Хоча Марс більше не виявляє ознак активної тектоніки, це було не завжди так. Через неї з’явилися і поверхневі тріщини, відомі сьогодні як Nectaris Fossae. Це як майже вертикальні шрами в центрі зображення і з того часу заповнені світлим пилом.

Карта ділянки Марса. Кредит: Європейське космічне агентство

Також на фотографії можна побачити Protva Valles. Ці “долини” сформувалася, коли на поверхні Марса було набагато більше води, близько 3,8 мільярда років тому, і відтоді практично не змінилися.

Топографія Nectaris Fossae та Protva Valles. Розрішення на місцевості становить приблизно 23 м/піксель, воно одне з найвищих на сьогодні. Кредит: Європейське космічне агентство

“Марс-Експрес” – діюча автоматична міжпланетна станція Європейського космічного агентства, призначена для вивчення Марса. Космічний апарат складався з орбітальної станції — штучного супутника Марса — і посадкового апарату з автоматичною марсіанською станцією «Бігль-2».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button