Технології

Через 50 років систему опріснення води нарешті зробили дешевою

Нещодавно інженери розробили першу у світі опріснювальну систему, яка працює на енергії хвиль. Це в рази здешевлює процес.

Опріснювальна система з хвильовим приводом. Aqualia

Вчені розробили нову систему опріснення води Wave2O. згідно з пресрелізом Європейської комісії, щоденне виробництво води новою системою може покрити потреби у воді для 40 000 осіб.

Нестача води — глобальна проблема, від якої страждають дві третини людей на землі, у яких немає доступу до чистої води принаймні 30 днів на рік. Станом на 2025 рік половина населення світу може жити в районах з дефіцитом води.

Сама ідея опріснення існує вже майже 50 років і здається багатонадійним рішенням у довгостроковій перспективі. Однак звичайні методи опріснення коштують дорого, особливо з точки зору енергоспоживання.

Щоб розв’язувати проблему, дослідники, що фінансуються ЄС, розробили автономну систему опріснення води, яка працює на поновлюваних джерелах енергії — наприклад, на енергії хвиль.

Wave2О можна дуже швидко встановити, вона повністю автономно працює і виробляє велику кількість прісної води за невисокою ціною. Нова система — перша у світі опріснювальна система з хвильовим приводом, для якої не потрібна електроенергія — вона використовує перетворювача хвильової енергії.

Зараз команда проводить тестовий запуск маломасштабної моделі Wave2O на випробувальних об’єктах в США. Найближчим часом компанія приступить до реалізації проєкту в океані для роботи на Канарських островах.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button