Всесвіт

NASA вибрало Nokia для створення 4G-зв’язку на Місяці

Проєкт Nokia спрямований на створення першої в історії мережі на Місяці. Очікується, що мережа буде розгорнута в кінці 2022 року.

Минулого тижня NASA оголосило про початок конкурсу Tipping Point, в рамках якого агентство збирається реалізувати ряд проєктів загальною вартістю 370 мільйонів доларів. А вже 19 жовтня космічне агентство заявило про готовність профінансувати проєкт Nokia в 14,1 мільйона доларів.

Image by Hermann Traub from Pixabay

Ця співпраця є частиною однойменної програми NASA Tipping Point, за допомогою якої агентство сподівається прискорити розвиток космічних технологій завдяки роботі з приватними фірмами. Космічне агентство зазначає, що «перша система зв’язку LTE / 4G в космосі буде мати ключове значення для програми Artemis». Нагадаємо, що місія Artemis III, яка доставить людей на Місяць, має відбутися в 2024 році. Якщо все піде за планом, то космонавти прибудуть на супутник, на якому вже буде «робочий інтернет».

Як повідомляється в прес-релізі Nokia, дослідницький підрозділ Nokia Bell Labs об’єднається з приватною компанією Intuitive Machines для розробки системи 4G-мережі. Компанія має намір створити базову станцію LTE, користувальницьке устаткування і радіочастотні антени.

Розгортання 4G-мережі важливо не тільки для здійснення комунікацій і передачі даних, а також для управління місячними роверами, навігації в реальному часі і передачі відео високої чіткості. Це також забезпечить можливості голосового і відеозв’язку, телеметрії і передачі біометричних даних.

«Надійні і високопродуктивні комунікаційні мережі матимуть ключове значення для підтримки стійкого і комфортного перебування людини на поверхні Місяця», – говорить Маркус Уелдон, головний технічний директор Nokia. «Створивши перше високоефективне бездротове мережеве рішення на Місяці, Nokia Bell Labs знову піднімає прапор новаторських інновацій за межами звичайних кордонів».

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button