Всесвіт

Зонд BepiColombo дістався до Меркурія і надіслав перші фотографії планети

Через майже три роки після запуску з французької Гвіани космічний зонд BepiColombo вперше націлився на Меркурій, зробивши “бездоганний” проліт за минулі вихідні. В результаті маневру зондом були отримані перші фотографії цільової планети, але це лише одне з шести зближень, які космічний корабель здійснить в рамках своєї місії.

ESA/BepiColombo/MTM/CC BY-SA 3.0 IGO

BepiColombo – це перша місія Європейського космічного агентства до Меркурія, здійснювана спільно з японським космічним агентством (JAXA). Як тільки корабель прибуде в пункт призначення у 2025 році, то розділиться на два окремих орбітальних апарати, які будуть облітати Меркурій в тандемі й досліджувати його структуру, магнітне поле і майже неіснуючу атмосферу.

Але щоб досягти орбіти Меркурія, BepiColombo необхідно виконати серію маневрів, яка почалася з обльоту землі у квітні минулого року, а з того часу — з двох обльотів Венери. Обліт Меркурія, який стався 1 жовтня, був першим з шести, які апарат здійснить протягом наступних кількох років, що призведе до виведення космічного корабля на орбіту планети в грудні 2025 року.

Знімки були зроблені з дистанції майже 1000 кілометрів від поверхні

“Проліт пройшов бездоганно, і для нас стало дивом, нарешті, побачити цільову планету», — зізналася Ельза Монтаньйон, керівник місії з експлуатації космічних апаратів.

В результаті зближення космічний корабель опинився на відстані 199 км від поверхні планети, завдяки чому бортові камери та інструменти змогли отримати перший набір даних. Однак через те, що він пролітав повз нічної сторони планети, де освітлення було досить посереднім, знімки були фактично зроблені з відстані близько 1000 км.

Вони як і раніше демонструють високий рівень деталізації: можна розгледіти великі ударні кратери, дуже схожі на ті, що зустрічаються на Місяці. Коли орбітальні апарати почнуть свої дослідження, вони належним чином нанесуть на карту поверхню Меркурія і проаналізують його склад, щоб краще зрозуміти, як саме утворилася планета.

 

На чорно-білих знімках Меркурій справді складно відрізнити від місяця ESA / BepiColombo/MTM / CC BY-SA 3.0 IGO

Наступний проліт BepiColombo над Меркурієм призначений на 23 червня 2022 року, а його основна наукова місія почнеться на початку 2026 року.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button