Всесвіт

NASA відправить до Венери дві нові космічні місії

Американське космічне агентство планує ще до кінця нинішнього десятиліття відправити два нових апарати до «колишньої населеної» планеті.

Якою може побачити Венеру зонд VERITAS: погляд художника / © NASA, JPL-Caltech, Peter Rubin

Вважається, що колись Венера була досить комфортною, помірною і вологою планетою, багато в чому схожою на нашу Землю. Однак надра її влаштовані інакше: там немає ні повноцінної тектоніки плит, ні магнітосфери. Швидше за все, саме ці відмінності привели Венеру до зовсім іншої долі: планета втратила воду, а потужний парниковий ефект розігрів її до температур, що досягають 400 ° С. Активні вулкани зробили атмосферу щільною, з тиском майже в сотню земних атмосфер, наповнили її сіркою та іншими отруйними газами.

Сьогодні цей світ став вкрай негостинним, і в космонавтиці Венера користується куди меншою увагою, ніж Марс. Ліченим апаратам – ще радянського часу – вдавалося опуститися на її поверхню і вижити хоча б кілька хвилин. А остання з орбітальних місій побувала там ще в 1994-му. Але тим знаменним недавнє оголошення NASA. В рамках чергового етапу програми з дослідження планет Сонячної системи в агентстві вибрали відразу два венеріанських проєкти.

Понад рік тому керівництво NASA визначило чотири міссіі- «фіналістки» для підтримки в рамках програми Discovery. Серед них – проєкти відправки невеликих далеких зондів до супутників Юпітера і Нептуна. Однак вибір в підсумку зупинився на парі конкурентів – проєктах для вивчення Венери, які отримають фінансування і повинні бути запущені між 2028 і 2030 роком.

Місія DAVINCI + використовує апарат, що спускається, який зможе знизитися в атмосферу Венери. Він проведе точні вимірювання вмісту благородних газів і інших речовин, щоб краще зрозуміти, що трапилося з місцевою атмосферою. Крім того, зонд спробує провести зйомку поверхні в пошуках свідчень існування континентів – це дозволить, нарешті, з’ясувати, чи була на Венері коли-небудь тектоніка плит. Проєкт DAVINCI + реалізує команда Джеймса Гервіна (James Garvin) з Годдардівського центру космічних польотів NASA.

Місія VERITAS націлена на топографічні дослідження планети. Орбітальний апарат, обладнаний радаром з синтетичною апертурою, зможе заглянути крізь щільні хмари Венери й вперше складе тривимірну карту майже всієї її поверхні. Крім того, він зможе реєструвати інфрачервоне випромінювання поверхні, по якому можна встановити її мінеральний склад і дізнатися, чи продовжується там активний вулканізм. Проєкт створює Сюзанна Смрекар (Suzanne Smrekar) з Лабораторії реактивного руху (JPL) NASA. ІЧ-спектрограф нададуть фахівці Німецького центру авіації та космонавтики (DLR), деякі інші компоненти – колеги з Італії та Франції.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button