Всесвіт

NASA витратить на нові скафандри рекордні три з половиною мільярди доларів

Згідно з планом, в них астронавти будуть літати на МКС і Місяць.

Член місії Artemis на Місяці (в уяві художника) / © NASA

Національне управління з аеронавтики і дослідження космічного простору США назвало компанії, які будуть створювати нові скафандри для запланованих місячних місій «Артеміда» і частини членів екіпажу Міжнародної космічної станції. Ними стали Axiom Space і Collins Aerospace, повідомив портал Space.com.

На розробку нових костюмів для астронавтів витратять три з половиною мільярди доларів. Для порівняння: весь бюджет місії Mars 2020, включаючи марсохід Perseverance, безпілотний літальний апарат вертолітного типу Ingenuity та інші дорогі прилади, склав 2,7 мільярда доларів.

“Скафандри були важливим етапом кожної частини наших програм пілотованих космічних польотів”, – сказала на брифінгу Ліндсі Ейчісон, інженер і дизайнер скафандрів NASA. І це дійсно так: на спеціальні костюми для поза корабельної діяльності на поверхні Місяця за 14 років розробки витратили як мінімум 400 мільйонів доларів, проте через їх неготовність висадку на супутник нашої планети вже довелося відкласти.

Крім того, минулого місяця агентство тимчасово заборонило виходи у відкритий космос на Міжнародній космічній станції (виняток зробили для термінового ремонту). Все через те, що в березні, коли американський астронавт Раджа Чарі і його колега з Німеччини Маттіас Маурер перебували за бортом протягом семи годин, в одному зі скафандрів NASA Extravehicular Mobility Unit (EMU) виник витік води: волога скупчилася на нашоломному візирі. Аналогічний інцидент стався в 2013 році з астронавтом Європейського космічного агентства Лукою Пармітано.

За інформацією ЗМІ, на сьогодні тільки 11 з 18 скафандрів NASA доступні для використання, п’ять знищені в космічних польотах, один загублений під час наземних випробувань, а ще один поставляється в якості одиниці сертифікації.

Згідно з планом, нові спеціальні костюми замінять старі громіздкі, які створили ще 40 років тому, забезпечать велику мобільність, захищатимуть членів космічних місій, підходитимуть майже під будь-яку статуру і, за словами директора Космічного центру імені Ліндона Джонсона Ванесси Віч, «увійдуть в історію». Вони повинні бути готові до випробувань на МКС протягом декількох років.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button