Всесвіт

ExoMars надіслав незвичайний знімок з Марса: на фотографії видно кратер з льодом (фото)

Камера на апараті ExoMars Trace Gas Orbiter зробила незвичайну фотографію космосу. Знімок публікує сайт Європейського космічного агентства.

Trace Gas Orbiter “орбітальний апарат для дослідження малих складових атмосфери” – космічний апарат, який вивчає атмосферу Марса з орбіти штучного супутника. Його створили в рамках програми ExoMars, а основне завдання — пошук слідів на Марсі, в минулому і сьогоденні. Нещодавно він надіслав незвичайний знімок з червоної планети. На фотографії видно контрастні кольори яскравого білого водяного льоду на тлі іржавого червоного марсіанського грунту.

Trace Gas Orbiter зробив незвичайний знімок 5 липня 2021 року в Північній полярній області Марса в районі Великої Північної рівнини. Це найбільша низовина на планеті. Знаходиться в північних широтах Марса і оточує північний полярний регіон. На фотографії видно кратер шириною 4 км, який частково заповнений водяним льодом. Темний матеріал, чітко видимий на його краях, складається з вулканічних матеріалів, таких як базальт.

Фото: ESA / CaSSIS, CC BY-SA 3.0 IGO

Велика частина навколишньої місцевості вільна від льоду, але була сформована триваючими еоловими процесами. Смуги в правому нижньому кутку зображення утворені вітром, який видалив більш яскравий пил оксиду заліза з поверхні.

TGO прибув на Марс у 2016 році і розпочав свою повноцінну наукову місію через два роки. Космічний корабель не тільки робить захоплюючі зображення, але і знаходить атмосферні гази планети і складає водну карту поверхні Марса.

Процеси і форми рельєфу, пов’язані з роботою вітру, названі еоловими на честь давньогрецького бога Еола, повелителя вітрів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button