Всесвіт

NASA задіює приватні компанії для доставки вантажів на Місяць

«NASA зацікавлене в оцінці доступності послуг з перевезення корисного навантаження з Землі на поверхню Місяця вже в 2018 фінансовому році і протягом наступного десятиліття», – йдеться в записі. – Цей підхід передбачає можливість вирішувати найважливіші стратегічні завдання, пов’язані з розвідкою, наукою та технологіями на основі комерційно доступних внутрішніх космічних послуг і обладнання». У тесті запиту зазначається, що NASA буде використовувати відповіді для планування майбутньої діяльності, без гарантії можливих замовлень. Однак керівники агентства заявляють, що вони в будь-якому випадку зацікавлені в використанні комерційних систем. Запит не встановлює будь-яких конкретних технічних вимог, таких як маса корисного навантаження або потужність ракети-носія, але в більшості випадків обумовлює, що така повинна бути вироблена в США. Компанії можуть також пропонувати агентству купити отримані зі своїх космічних апаратів наукові або технічні дані. Обговорюється також можливість повернення вантажів з Місяця на Землю.

NASA випустило цей запит рівно через шість місяців після аналогічного, який запитував інформацію про прилади, які можуть бути використані на Місяці. Офіційні особи заявили тоді, що їх в першу чергу цікавлять інструменти, які вже створені в якості запасних частин для інших місій або які можна швидко зібрати, причому агентство обіцяло в кращому разі внести лише незначну частину витрат на створення обладнання.

У найближчі кілька років задовольнити державні потреби в місячному транспорті зможуть кілька компаній. Флоридська Moon Express є однією з п’яти фіналістів конкурсу Google Lunar X Prize, з призом у 20 мільйонів доларів за перший приватний місяцехід, який, сівши на Місяць, зможе пройти по ньому не менше 500 метрів. Старт Moon Express призначений на цей рік.

NASA задействует частные компании для доставки грузов на ЛунуПроект місячного апарату від Moon Express

Другий фіналіст, Synergy Moon, вважається міжнародною компанією, але має поштову адресу в Сан-Франциско. Він розкрив мало деталей про свої плани польоту і посадки. Пітсбурзька компанія Astrobotic, яка вибула з конкурсу в минулому році, продовжує розробляти місячні посадочні платформи для запуску в найближчі кілька років.

Новий учасник місячного комерційного ринку – Blue Origin. На початку цього року компанія запропонувала концепцію Blue Moon для доставки великої кількості вантажів на Місяць. На думку керівництва компанії, ніяка місячна місія майбутнього без цього не обійдеться. Blue Origin запропонував розробити систему Blue Moon в рамках державно-приватного партнерства з NASA, розділяючи витрати між його учасниками. Взагалі ж перелік компаній з “космічними амбіціями” великий, і в найближчі роки може зрости ще більше.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button