Всесвіт

NASA запропонували шкалу ступеня впевненості в наявності життя на планеті

Група вчених з NASA запропонувала розробити нову методику для виявлення життя за межами Землі. Вони пропонують науковому співтовариству шкалу “впевненості у виявленні життя”, схожу з іншими шкалами, використовуваними в науковій спільноті.

Щоб припинити спекуляції на тему позаземного життя, NASA запропонували семирівневу шкалу, за якою можна визначити ступінь достовірності тверджень про знайдене в космосі життя.

Автори припускають, що запропонована шкала може запобігти палким дискусіям з приводу знахідок на Марсі та інших космічних об’єктах, дозволяючи замість цього вести продуктивне обговорення вже отриманих результатів.

Рівень присвоюється в разі виявлення біосигнатури, що свідчить про можливе виявлення життя. Тільки при виконанні цього, базової умови, можна завести розмову про другий рівень впевненості.

Другий рівень передбачає виключення інших факторів — зокрема, забруднення. Якщо в джерелі отриманого сигналу сумніваються, другий рівень пропонується не призначати. Якщо ж сигнал “чистий”, розглядають третій рівень, на якому робляться прогнози про походження сигналу. Якщо всі небіологічні джерела виключені, об’єкту призначають четвертий або п’ятий рівень, на якому сигнал пробують отримати за допомогою інших засобів. На шостому рівні сигнал пов’язують з певною формою життя, що живе за межами Землі. Останній же, сьомий рівень, передбачає вивчення самої знайденої форми життя.

Деякі виявлені події вже відповідають умовам першого рівня — наприклад, виявлення метану наземними телескопами. NASA вже зробила кроки для перевірки, чи можна віднести події, в яких був виявлений метан, на другий рівень за вказаною шкалою — вони вже відправили на Марс космічні апарати для вимірювання рівня метану біля поверхні. У разі успішного вимірювання рівня в різних точках поверхні, NASA могли б призначити цим подіям третій рівень впевненості за шкалою CoLD (англ. Confidence of Life Detection).

Стаття опублікована в журналі Nature.

Натхнення: м


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button