Всесвіт

Астрономи не знайшли “відправників” позаземного сигналу ” Wow!”

Протягом 55 років ніхто не досліджував частину космосу, де міг зародитися сигнал  “Wow!”, який деякі астрономи вважають посланням інопланетної цивілізації. Тепер міжнародна група дослідників провела подвійне телескопування області, звідки, найімовірніше, цей сигнал прийшов, але не знайшла там нічого гідного уваги. Дослідження опубліковано в журналі Research Notes of the American Astronomical Society.

Саме цей запис загадкового сигналу / © ru.wikipedia.org

Радіотелескоп “Велике вухо” в Університеті штату Огайо (США) 15 серпня 1977 записав на паперову стрічку 72-секундний вузькосмуговий сигнал. Через кілька днів астроном Джеррі Ейман вивчив запис і виявив сигнал настільки незвичним, що він накреслив слово «Wow!”(у перекладі з англійської – “Ого!»).

Відтоді цей сигнал довго обговорювався в астрономічному співтоваристві, але пояснити його походження так і не вдалося. Ніхто все ще не провів докладний огляд тієї частини неба, де, найімовірніше, зародився сигнал. Тепер астрономи виправили це упущення і провели подвійне телескопічне дослідження тієї частини нічного неба, де могло знаходитися джерело “Wow!».

Раніше вчені вже провели всеосяжний пошук в базі даних Європейського космічного агентства, що охоплює відомості більш ніж про мільярд зірок. Це дозволило їм звузити коло можливих зоряних систем, які могли виступити джерелом “Wow!”, до однієї-єдиної зірки 2MASS 19281982-2640123. Вона знаходиться в сузір’ї Стрільця, на відстані 1800 світлових років від Землі.

Астрономи провели подвійне телескопування тієї частини космосу, де знаходиться потрібна зірка. Для цього вони задіяли телескоп «Грін-Бенк» і антенну решітку Аллена. Обидва телескопи направили на потрібну зірку в один і той же день: «Грін-Бенк» вивчав її протягом двох півгодинних періодів, а антенна решітка Аллена провела шість спостережень, кожне з яких тривало п’ять хвилин. Був також один період, коли спостереження перекривалися.

Результати виявилися невтішними для тих, хто сподівається на позаземний контакт: ніякого сигналу, гідного вигуку “Ого!”, не зафіксували. Проте астрономи відзначили дієвість використовуваного підходу і сподіваються, що аналогічне подвійне телескопування вдасться застосувати для вивчення інших загадкових сигналів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button