Всесвіт

Вчені зафіксували таємничі рухомі об’єкти на Плутоні

Команда літальної станції New Horizons зробила цікаве відкриття, зафіксувавши таємничі рухомі об’єкти. При більш детальному вивченні вони виявилися блоками азотного льоду, що пересуваються. Хоча за правилами, подібного роду рух там спостерігатися не повинно.

У 2015 році літальний апарат New Horizons, який проходив на максимально близькій відстані від Плутона, передав знімки та зібрані дані на Землю. Отримані дані наочно демонструють геологічні зміни, що сталися відносно недавно. З’ясувалося, що в азотних покладах, які покривають верхній шар планети розпочався рух шарів льоду. При цьому слід враховувати, що такий рух можливий лише за наявності крижаних блоків товщиною 400-1000 метрів. Він був зазначений на північній околиці планети, де, ймовірно, сотні років тому метанова поверхню стикалася з льодовими блоками. На думку дослідників, рух відбувається завдяки переміщенню азотних льодів з гірського регіону Томбо.

Необхідно додати, що 14 липня 2015 року літальна станція New Horizons пройшла поруч з Плутоном на швидкості 14 кілометрів в секунду, наблизившись на мінімальну відстань — 12,5 тисячі кілометрів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button