Всесвіт

НАСА запустить дві місії для вивчення космічної погоди

НАСА буде брати участь в проєктах, які дозволять більш детально вивчити сонячні вітри й космічну погоду. Вони реалізують місії разом з вченими з Японії.

НАСА візьме участь в двох проєктах по геліофізиці, які дозволять вченим вивчити сонячні вітри, вибухи й космічну погоду. Агентство офіційно оголосило про дві місії, пов’язані з космічною погодою, які вони запланували у вересні 2019 року, а тепер отримали фінансування на їх реалізацію.

Для цього вони, разом з Японським агентством аерокосмічних досліджень (JAXA), розроблять EUVST – проєкт сонячного телескопа, який буде вивчати, як сонячна атмосфера виділяє сонячний вітер і викликає виверження матеріалу, що впливає на рівень космічної радіації. НАСА виділить на проєкт, запуск якого запланований на 2026 рік, близько 55 млн. доларів. Також НАСА виділить ультрафіолетові детектори, допоміжну електроніку, компоненти спектрографа і телескоп.

Друга місія буде використовувати три невеликих супутники, запуск яких запланований на 2024 рік. Пристрої будуть стежити за джерелами випромінювання і змін в авроральному електроджеті, електричному струмі, який циркулює в атмосфері Землі на висоті 100-150 км над поверхнею. Загальний бюджет місії становить 53,3 млн доларів.

Дослідники відзначили, що вони запускають місії для глибшого розуміння механізмів, які лежать в основі різних явищ на Сонці. Їх кінцева мета – передбачати такі явища, як сонячні спалахи і викиди корональної маси, щоб в майбутньому мати можливість захищати астронавтів, космічні апарати та інші пристрої.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button