Всесвіт

Сонячна активність перебуває на мінімальному рівні

У 2018 році Сонце залишалося без сонячних плям протягом 209 днів, тобто 59 % часу. Це вдвічі більше, ніж у 2017. У наступному році очікується подальше поглиблення сонячного мінімуму і сотні днів без плям. До цього Сонце переживало найглибший сонячний мінімум за століття в 2009 році.

Сонячний мінімум означає додаткове космічне випромінювання, тривалі корональні діри і незвичайні рожеві полярні сяйва. Ця фаза є нормальною частиною циклу сонячних плям. Зникнення сонячних плям спостерігалося приблизно кожні 11 років з 1843 року, коли німецький астроном Семуель Генріх Швабе виявив періодичну природу сонячної активності.

Іноді вони пропадають на десятиліття, як це сталося під час Маундерівського мінімуму в XVII столітті.

При меншому впливі ультрафіолетового випромінювання Сонця верхня атмосфера Землі охолоджується і стискається. Це сприяє накопиченню космічного сміття на низькій навколоземній орбіті. Але найбільш важливим наслідком сонячного мінімуму є збільшення космічного випромінювання.

Внаслідок ослаблення тиску сонячного вітру космічні промені з далекого космосу можуть проникати у внутрішню Сонячну систему, змінювати хімічний склад верхньої атмосфери Землі, викликати блискавку і хмари. Також вони проникають в салон літака, і пасажири, які здійснюють тривалі перельоти, отримують дози радіації, аналогічні рентгенівським.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button