Всесвіт

НАСА: зразки порід з Марса містять ключовий елемент життя

Дослідники з НАСА заявили, що зразки порід, які вони зібрали на планеті, містять індикатор відомих форм життя. У деяких випадках органічного вуглецю на Марсі стільки ж, скільки на Землі.

©NASA

Зразки марсіанських порід, зібрані пристроєм НАСА Curiosity, містять ознаки ключових інгредієнтів для життя. Марсохід Curiosity пробурив зразки з кратера Гейла, де знаходилося стародавнє озеро на Марсі. Використовуючи ці зразки, вчені вперше змогли виміряти загальну кількість органічного вуглецю в марсіанських породах, говориться в заяві НАСА.

Органічний вуглець є необхідним елементом для молекул, створюваних і використовуваних усіма відомими формами життя. Однак органічний вуглець може надходити і з неживих джерел, таких як метеорити і вулканічні виверження. Хоча попередні дослідження на Марсі дозволили виявити органічний вуглець у менших кількостях, нові виміри дають уявлення про загальну кількість вуглецю в органічних сполуках.

“Органічний вуглець – одна з небагатьох ознак, який допомагає нам зрозуміти, скільки матеріалу доступно в якості сировини, — зазначила Дженніфер Стерн, провідний автор дослідження і вчений з Центру космічних польотів НАСА імені Годдарда. – Ми виявили щонайменше 200-273 частин органічного вуглецю на мільйон. Це можна порівняти або навіть більше, ніж кількість порід у дуже малозабезпечених місцях на Землі, таких як частина пустелі Атакама в Південній Америці”.

Зараз Марс не є придатним середовищем для життя, але є підстави вважати, що мільярди років тому Червона планета була схожа на Землю, мала більш щільну атмосферу і рідку воду на поверхні — ключові інгредієнти для життя.

Марсохід проаналізував фрагменти за допомогою приладу Sample Analysis at Mars (SAM), який використовує кисень і високу температуру для перетворення органічного вуглецю в зразках у вуглекислий газ. За кількістю отриманого вуглекислого газу прилад розраховує, скільки органічного вуглецю було у вихідному зразку, і повідомляє точне співвідношення ізотопів, що допомагає вченим зрозуміти джерело вуглецю.

«В цьому випадку ізотопний склад дійсно може сказати нам, яку частину від загальної кількості вуглецю становить органічний вуглець, а яку — мінеральний», — зазначає Стерн.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button