Інтернет

Наскільки насправді великий Інтернет (відео)

Канал MetaBallStudios змонтував цікавий ролик про те, який колосальний простір займала б сучасна Мережа, якби інформація була звичайними кубиками.

Для зручності давайте на секунду уявимо, що 1 байт інформації – це кубик розміром 1мм3. Зовсім крихітний, правда? Що ж, якщо почати вибудовувати з таких кубиків інформаційний «конструктор», то дуже скоро ми зрозуміємо одну важливу річ: в повсякденному житті ми часто забуваємо про те, в якому колосальному інформаційному полі живемо. Не вірите?

Що таке один байт? Це всього лише один текстовий символ на будь-який інтернет-сторінці. Почніть складати їх в слова, а слова в речення, і ось уже ми маємо справу з «кубиками» куди більшого розміру. Так, короткий пост в соцмережах – це кубик площею 1 см3.

Але що таке один пост? Фотографія найбільш посередньої якості, стисла усіма можливими алгоритмами до 100 кб, перетвориться в кубик розміром з половину банки з-під газованої води. Як думаєте, який обсяг даних зрівняється по площі з людиною? А з будинком? А з хмарочосом? Що ж, ролик справді вийшов украй зайнятим:

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button