Екологія

Супутникові знімки показали, як кораблі впливають на клімат

Супутникові знімки показали, як швидко хмари реагують на шкідливі речовини, які викидають морські кораблі. Так дослідники можуть точніше моделювати клімат в найближчому майбутньому.

Для створення точних кліматичних моделей важливо знати, як частинки шкідливих речовин, що вивільняються при спалюванні викопного палива, змінюють хмари. Зокрема вони можуть змінити відбивну здатність хмар.

Хмари з вищою відбивною здатністю будуть зменшувати енергію, що надходить на поверхню Землі, і, отже, знижувати рівень глобального потепління. Тому важливо отримати точну картину того, як хмари реагують на людські забруднювачі.

Знання швидкості, з якою хмари змінюються у відповідь на шкідливі речовини, має важливе значення для розуміння їх впливу на клімат. Дослідники з Імперського коледжу Лондона, Лейпцігського університету і Університетського коледжу Лондона вирішили використовувати шкідливі речовини від кораблів в якості своєрідного секундоміра і вимірювання швидкості цього процесу.

Речовини, які утворюють кораблі, добре видно всередині хмарних утворень – дослідники називають їх «корабельними гусеницями». У відкритому океані хмари навряд чи будуть схильні до впливу інших факторів, крім аерозолів, що робить сліди кораблів ідеальними кандидатами для такого експерименту.

Група вивчила супутникові знімки слідів кораблів і використовувала інформацію про вітер і суднові журнали для визначення того, як давно кожен корабель пройшов певні точки. Потім вони могли зв’язати стан хмари зі змінами, викликаними вихлопами кораблів.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments