Наука

Собаки виявилися дуже корисними для розвитку дітей

Показники соціалізації та емоційного розвитку значно вище у дітей, які зростають у сім’ях, де є собака. До такого висновку прийшли педіатри з Університету Західної Австралії.

Вчені досліджували 1646 сімей з дітьми у віці від двох до п’яти років. У результаті з’ясувалося, що діти з родин, де є собака, на 23% менше схильні до емоційних проблем і труднощів з соціальною взаємодією. Зокрема, їх поведінка значно більш обдумана, менш антисоціальна, і вони краще взаємодіють з іншими дітьми. Причому відмінність у показниках за даними параметрами від дітей із сімей, де немає собаки, становить близько 30-40%.

«Ми припускали, що собаки позитивно впливають на стан дітей, але були здивовані тим, наскільки вони покращують їх поведінку та емоції», — говорить один з авторів дослідження, професор Хейлі Крістіан.

Автори дослідження також з’ясували, що діти, які щонайменше раз на тиждень гуляють разом зі своїми батьками і собакою на третину менше схильні соціально-емоційним проблемам, ніж ті, хто робить це рідше. Те ж саме стосується і спільних ігор. Ті діти, хто грають з собакою, яка живе в родині, мінімум три рази в тиждень, на 74% частіше демонструють обдуману поведінку.

«Наші висновки показують, що володіння собакою може бути корисно для здоров’я та розвитку дітей, і тепер ми розмірковуємо над тим, чи пов’язано це з прихильністю, яка виникає між собакою і дитиною, — пояснює професор Крістіан. — Сильніша прив’язаність до своєї тварини може проявлятися в кількості часу, проведеного в спільних іграх і прогулянках, що в свою чергу покращує соціальний і емоційний розвиток».

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button