Головна / Людина / Науковці: Фізичні вправи допоможуть уникнути інвалідності в зрілому віці

Науковці: Фізичні вправи допоможуть уникнути інвалідності в зрілому віці

Вчені визначили метод уникнути інвалідності і продовжити термін життя. Дослідники, які співпрацюють з Політехнічним університетом Валенсії та Університетом Країни Басків, створили спецпрограму вправ, яка допомагає підвищити якість життя і істотно знизити ризики інвалідності для людей зрілого віку.

Ученые: Физические упражнения помогут избежать инвалидности в зрелом возрасте

У прес-релізі, представленому на зарубіжних веб-сайтах, відзначається використання у складі програми індивідуальних фізичних особливостей кожної людини. Дослідники запропонували поступово нарощувати навантаження для розвитку витривалості і сили. Ефективність представленого списку вправ оцінили 112 добровольців віком більше 70 років. Частина з цієї групи протягом 6 місяців займалася фізичними вправами по 45 хвилин 2 рази на тиждень, збільшуючи частоту занять до 20 хвилин щоденних тренувань. Інша частина не займалася вправами зовсім.

У результаті з’ясувалося, що після закінчення терміну у людей, які робили вправи, підвищилися показники сили, почуття рівноваги і швидкості ходьби. При цьому помітно скоротилася вікова дегенерація мускулатури, яка знижує рухову функцію у багатьох літніх людей. У той же час у тих, хто вправи не робив, показники погіршилися.