Людина

Чоловіки з більш низьким тембром голосу частіше схильні зраджувати партнерів

Привабливий бас — ознака підвищеного рівня тестостерону і чоловічої схильності до адюльтеру.

Image by Pixabay

Низький чоловічий голос частіше привертає жінок, але його власники більш схильні до зрад. До такого висновку прийшли вчені з Південно-Західного Університету Китаю, що опублікували статтю в журналі Personality and Individual Differences.

Автори роботи записали голоси 88 чоловіків і 128 жінок, а потім попросили їх пройти опитування на тему ставлення до зрад. Вік випробуваних був від 18 до 24 років: все вони на момент запису голосу були здорові й не курили. Потім записи їхніх голосів проаналізували на предмет частот і тонів, які залежать від ряду фізіологічних і біохімічних чинників: наприклад, форми гортані і рівня тестостерону в організмі.

Той факт, що нижчий тембр голосу у чоловіка привабливий для жінок, не дивно. Ця риса пов’язана з вищим рівнем тестостерону. Жінки підсвідомо оцінюють її як ознака того, що потомство від такого партнера з більшою ймовірністю буде здоровим.

Проте чоловіки з вищим рівнем тестостерону (і пов’язаним з цим фактором низьким тембром голосу) також не відчувають докорів сумління з приводу невірності, менше піклуються про відносини зі своїм партнером і в підсумку частіше зраджують. У жінок, які брали участь в дослідженні, як і залежності відношення до зрад від тембру голосу не спостерігалося. Цікаво, що жінки, які брали участь в дослідженні, також вважали, що низький голос — вірний індикатор чоловічої схильності до адюльтеру.

На думку авторів дослідження, результати роботи вказують на те, що тестостерон «є ключовим фактором вірності». Вони підкреслили, що люди з нищим рівнем тестостерону можуть краще розуміти емоції інших і сильніше емоційно втягуються у відносини.

Натхнення: naked-science.ru

Кнопка «Наверх»