Людина

Вчені: Читання продовжує життя і знімає стрес

Американські вчені провели дослідження і розповіли про користь читання для здоров’я. Такий спосіб відпочинку також продовжує життя людей.

Вчені відзначають, що багато людей недооцінює корисний вплив читання на весь організм людини. Три з половиною години в тиждень, проведені за подібною діяльністю, здатні скоротити ризик смертності на суттєві 23%. Вчені відзначають, вся річ у тім, як читання впливає на мозок і серцевий ритм. Таке проведення часу знижує загальний рівень стресу всього організму на 68%. Це призводить до того, що у людей нормалізується ритм серця, а також відбувається зниження м’язової напруги і затисків. Вчені відзначають, читання набагато краще впливає на самопочуття, ніж прогулянки на свіжому повітрі або прослуховування музики.

У цього хобі є й інші корисні властивості. Регулярне читання змушує мозок постійно знаходиться в активному режимі і використовувати свої ресурси. Це призводить до зниження ризику розвитку нейродегенеративних захворювань, а також знижується шанс виникнення старечої деменції (погіршення інтелектуальних здібностей у людей похилого віку).

Вчені розповіли, читання книг не здатне нашкодити майбутньому сну, тому не варто боятися витратити 10-20 хвилин перед відпочинком на це хобі. В цьому його величезна перевага перед сучасними гаджетами, чиє випромінювання буде заважати людині швидко і міцно заснути. Вчені відзначили, регулярне читання художньої літератури розвиває у людей соціальні навички, привчає їх до емпатії і знижує категоричність суджень.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button