Здоров'я

Навіщо нам потрібен калій і де є його взяти

Іноді дефіцит калію важко помітити. Цей мінерал важливий для сили м’язів, незамінний для клітинного метаболізму і нормального функціонування нервової та серцево-судинної систем. Калій допомагає розслабити кровоносні судини, без нього вони можуть стати занадто вузькими, що підвищить кров’яний тиск. «Кожна клітина в вашому тілі повинна отримувати достатньо калію, щоб функціонувати, падіння рівня калію в організмі може привести до загальної втоми і виснаження», – розповідає Джанет Брілл, дієтолог з Філадельфії. Але навіть якщо ви споживаєте рекомендовані 4700 мг в день, ви все одно може страждати від дефіциту калію. Чому?

koktel_banany_500

Правда в тому, що регулярне поїдання фастфуду та оброблених продуктів практично гарантує, що у вас низький калій із-за всіх натрієвих чіпсів, крекерів і заморожених страв, говорить Брілл. Чим більше натрію ви споживаєте, тим більше калію виводиться з організму. Скоротіть споживання солі, щоб допомогти організму утримати більше калію, якого ви з’їдаєте разом з їжею. До слова, калієм багаті безліч смачних продуктів: диня, авокадо, банани, біла квасоля і картопля з шкіркою.

Читайте також: Які продукти корисні для серця

Іноді дефіцит калію важко помітити, але якщо ви відчуваєте будь-яку з цих ознак, слід насторожитися.

Спазми і судоми. Калій відіграє важливу роль в скорочення гладких м’язів, тому при його дефіциті в м’язах можуть виникнути судоми і навіть біль.

Серцебиття або ваш пульс прискорюються без жодної видимої причини. Значне падіння рівня калію може також уповільнити серцебиття, і навіть викликати почуття, як ніби ви збираєтеся втратити свідомість.

Запори: дефіцит калію може уповільнити роботу кишечника. Також при цьому можливі здуття живота і спастичний біль.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button